Nazwa użytkownika:

Hasło:

Autor Wątek: Aktualizacja kernela konsoli Xbox360 z RGH na płycie głównej Corona (nand 48 mb)  (Przeczytany 4053 razy)

Offline TwojaStara

  • Administrator
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 380
  • Polubień: 119
  • Bóg wybacza, Twoja Stara nigdy.
    • worldofconsoles.pl
W tym poradniku przedstawię Wam jak zaktualizować konsole z płytą główną CORONA i wbudowaną pamięcią 4 gb, aktualizuje się je troszkę inaczej niż inne konsole, co nie zmienia faktu że wcale nie jest to trudniejsze niż w innych przypadkach.

Zaczynamy, czyli najpierw soft:
- Xebuild GUI 2.0.94,
- Simple Nand Flasher.
Do pobrania w sieci, linki bezpośrednie wrzucę niebawem.

Najważniejszym krokiem na początku całej operacji jest odczytanie z konsoli CPU key'a, jeśli wgramy Nand ze złym kluczem to będzie lipa.
Są na to dwa sposoby, albo odpalamy konsolę przyciskiem Eject i wtedy jak wyświetli się Nam Xell, trzeba sobie przejść wtedy na PC, otworzyć przeglądarkę i wpisać adres IP konsoli jaki wyświetlił się w Xell-u, pokaże się Nam takie menu:

Klikamy download przy linijce Fuses, czyli ostatniej i wtedy zapisujemy plik (fuses.txt) w wybranym miejscu. Jest on bardzo ważny w całym procesie gdyż zawiera CPU key konsoli.
Naturalnie jeżeli ktoś nie ma konsoli w sieci domowej to równie dobrze może Sobie klucz zapisać na kartce lub zrobić zdjęcie ekranu i wtedy będzie mógł wpisać go ręcznie w programie, ale o tym póżniej.
Kolejnym krokiem w całej operacji jest skopiowanie folderu z programem Simple Nand Flasher na pendrive i wpięcie go do konsoli.
Na konsoli należy przez dowolnego menagera plików uruchomić plik default.xex znajdujący się w folderze programu, gdy wyświetli się startowy log programu na dole będzie napis mówiący o tym aby nacisnąć X na padzie żeby odczytać Nand, oczywiście naciskamy.
Lecą cyfry i procenty w jednej lini, po osiągnięciu 100 % należy nacisnąć obojętnie jaki guzik aby opuścić program.
Odpinamy pendrive z konsoli i ruszamy na PC, w folderze programu pojawił się Nam plik flashdmp.bin czyli nand odczytany z konsoli. Kopiujemy go choćby na pulpit i zabieramy się za budowę obrazu nand na nowym kernelu.

Uruchamiamy program Xebuild GUI 2.094, w oknie programu klikamy Open w lini Source file, wybieramy nasz plik flashdmp.bin utworzony przez SNF i otrzymujemy taki komunikat:

Klikamy Yes i następnie klikamy w górnym pasku programu Switch to advanced mode oraz Disable Failsafe, potem ustawiamy wszystko jak na screenie poniżej:

i kopiujemy CPU key'a z pliku Fuses.txt który pobraliśmy wcześniej z Xella do pola CPUkey.
Teraz tylko sprawdzamy czy w kernel version mamy wybrany obecnie najnowszy 17150 i możemy kliknąć Generate Hacked Image.
Otrzymamy taki oto komunikat:

wybieramy Yes i wtedy otworzy się edytor parametrów xebuild, czyli takie coś:

i teraz najważniejsza rzecz, w lini new parameter do słowa corona dopisujemy 4g, czyli w efekcie mamy corona4g a resztę zostawiamy bez zmian.

Wybieramy Save the new parameters.... i rozpoczyna się budowa nowego obrazu nand.
Po zakończeniu budowy wyskakuje okienko czy wyjść, klikamy Yes i w lokalizacji którą wybraliśmy jako output (domyślna jest ustawiona do folderu z którego pochodzi plik flashdmp.bin) kopiujemy nasz plik updflash.bin do folderu z programem simple nand flasher na pendrive i wybieramy się z nim do konsoli.
Uruchamiamy konsolę i jak poprzednio plik default.xex z folderu Simple Nand Flasher i dokonujemy aktualizacji nand naciskając guzik A a zaraz po nim Start.
Gdy zapis osiągnie 100 % konsola zostanie automatycznie wyłączona i uruchomiona ponownie.
Teraz już możemy cieszyć się nowym kernelem w Naszej konsoli na płycie Corona.
Osobiście mam v2 i wszystko przebiegło bez zastrzeżeń.

Tylko dla WorldOfConsoles.pl Twoja Stara
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2016, 07:42:34 am wysłana przez TwojaStara »
Generator linków znajduje się tutaj:
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć link. Zarejestruj się lub Zaloguj

PODCZAS ZAKŁADANIA TEMATÓW KAŻDY OBOWIĄZKOWO DODAJE TAGI, BRAK TAGÓW BĘDZIE KARANY