Nazwa użytkownika:

Hasło:

Autor Wątek: Zabezpieczenia Segi Saturn złamane po 20 latach  (Przeczytany 1008 razy)

Offline TwojaStara

  • Administrator
  • *
  • Autor wątku
  • Wiadomości: 311
  • Polubień: 107
  • Bóg wybacza, Twoja Stara nigdy.
    • worldofconsoles.pl
Zabezpieczenia Segi Saturn złamane po 20 latach
« dnia: Lipiec 12, 2016, 12:32:09 pm »
Sega Saturn to wbrew pozorom nadal całkiem popularna platforma, w szczególności w Japonii. Jeden z graczy właśnie sprawił, że popularność tej zasłużonej konsoli się prawdopodobnie jeszcze zwiększy w najbliższych miesiącach...

Na Saturnie pojawiło się kilka exclusive'ów, które nigdy nie doczekały się konwersji na inny hardware. Co gorsza - czytniki CD nie są wieczne i coraz częściej zdarza się, że te układy się psują, pozostawiając graczy z teoretycznie sprawnym Saturnem oprócz zepsutego czytnika płyt kompaktowych.

W tym miejscu do akcji wszedł Dr Abrasive, który postanowił w 2013 roku, że złamie zabezpieczenia Saturna, które przez 20 lat pozostawały nietknięte (dotychczas dostępne były tylko modchipy, które trzeba było jednak umieszczać na płycie głównej konsoli, ale odpalanie gier odbywało się z CD). Celem gościa było sprawienie, by na Saturnie można grać z niesprawnym czytnikiem CD, poprzez pendrive?y USB.

W poniższym filmiku Dr Abrasive wyjaśnia, jak doszedł do swojego odkrycia, które pozwoliło na odpalanie kodu gier z nośników flash takich jak pendrive'y, które są podłączane poprzez przejściówkę przyłączaną poprzez standardowy port konsoli.

Obecnie nie można jeszcze kupić przejściówki wypracowanej przez Dr Abrasive, ale to ma się zmienić w najbliższych miesiącach.

Oto film w którym Dr Abrasive prezentuje możliwości tego urządzenia:

Generator linków znajduje się tutaj:
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć link. Zarejestruj się lub Zaloguj

PODCZAS ZAKŁADANIA TEMATÓW KAŻDY OBOWIĄZKOWO DODAJE TAGI, BRAK TAGÓW BĘDZIE KARANY